logo nisury goog 01
03-381-8685

קידוח בטון

קידוח בטון

ניסור בטון ביהלום מכל הסוגים ובכל גודל רצוי

חברה לביצוע עבודות ניסור בטון מדוייקות ללא סדקים ופגיעה במבנה

קידוח בטון

התקדמות הטכנולוגיה בימינו מחייבת אותנו להכיר דרכים חדשניות לבצע בנייה ואף הריסה של מבנים או חלקים מתוך מבנה, אם צריך. קידוח בטון הינה שיטה לשנות חלק כלשהו בקיר: להרחיב חור קיים, לייצר פתח גדול וחדש או להרוס לגמרי קיר או מבנה כלשהו. אם אתם רוצים לבצע קידוחי בטון עליכם להכיר אלו שיטות קיימות לקידוח של בטון, מה משפיע על החוזק שלו, מה כדאי לדעת לפני שבוחרים איש מקצוע לביצוע עבודת קידוח הבטון, ומדוע הבטיחות כל כך חשובה כשבוחרים איש מקצוע לביצוע עבודת קידוח. בהמשך מאמר זה יפורט כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי קידוחי בטון.  

קידוח בטון: כל מה שחשוב לדעת

בעת בניית מבנה, שיפוץ מבנה או שינוי צורת המבנה (חיצונית או פנימית), כמעט תמיד נדרשת עבודות בטון שונות. כל מבנה כמעט מחייב כי לפחות חלק ממנו יהיה בנוי מבטון: ממ"ד, עמודי תמך, חגורות בטון לחלונות ולדלתות ועוד.

מאחר ובטון הינו חומר חזק אשר אינו מאפשר חדירה קלה, יש צורך במומחיות וידע מתאים כדי לבצע קידוח בבטון מבלי להסב נזק רב מדי למבנה או לקיר הבטון. כמו כן נדרשים הכלים המתאימים המסוגלים לחדור את הבטון ולבצע את העבודה.

כשרוצים לבחור קבלן לביצוע עבודת קידוח בטון חשוב לדעת מספר דברים. החל מאיזו סוג עבודה אנחנו רוצים לבצע – קידוח פשוט בחלל הקיר או הסרת קירות שלמים? וכלה בסוג הציוד ובכללי בטיחות לפני שניגשים לבצע עבודות קידוח בקיר בטון. 

קידוח בטון

לעגל את הקווים הישרים מהיסוד

קידוח בטון מיועד למי שרוצה לעצב קווים מעוגלים יותר במבנה העשוי מבטון. השיטה לא שונה בהרבה מניסור בטון, אך יש שימוש בכלי עבודה שונים ונחוץ דיוק רב ומיומנות כאשר ניגשים לבצע עבודה זו. אם ברצונכם לשמור על חלל הקיר והמבנה כדאי למצוא בעל מקצוע מנוסה עם ציוד בטיחותי וחדשני שיבצע עבורכם את העבודה.  

מה ההבדל בין קידוח לניסור?

שני המושגים נשמעים דומים אך בכל זאת יש הבדל בניהם. ההבדל נעוץ בעיקר בסוג הפתח שרוצים לייצר בקיר. אם יש צורך בעשיית קווים ישירים כגון קווים לחלון או לדלת, יש להשתמש בכלי עבודה שמתאימים לניסור בטון. אם רוצים לייצר קווים מעוגלים יותר כגון פתח למרזבים, יש לבצע קידוח בטון. בגדול, טכניקת העבודה דומה מלבד המוצר המוגמר: סוג הקווים שרוצים לייצר באמצעות הבטון עצמו, אשר דורשים ניסור או קידוח.

בטיחות: למה זה כל כך חשוב בעבודות קידוח

קידוח בטון דורש שימוש בכלים כבדים ובסביבות עבודה לא בהכרח בטיחותיות כגון עבודה במקומות גבוהים. לכן, מומלץ לא לעשות עבודות של קידוח באופן עצמאי, וחשוב לבחור איש מקצוע שעבר הסמכות מקצועיות כדי לוודא שהוא מכיר את כללי הבטיחות הנדרשים בעבודות של קידוח בטון. בסופו של דבר מדובר בעניין של חיים ומוות, ואינכם רוצים להפקיד עניין זה בידיים של אדם לא מקצועי ולא בטיחותי.

איך אפשר לקבוע כמה בטון יהיה חזק?

החוזק של הבטון תלוי בחומרים שמרכיבים אותו ובאיזון בניהם בתוך תערובת הבטון. גורם נוסף שמשפיע על חוזק הבטון הינו תנאי הערבול שלו, וכך ניתן לקבוע כמה חזק ויציב הבטון יהיה. יש לשים לב שהבטון לא יהיה חזק מדי כדי שעדיין יהיה אפשר לבנות ממנו מוצרים שונים בהתאם לצורך ולביקוש, כגון גשרים או מבנים. בסופו של דבר הבטון מיוצר לרוב במפעלים אשר מומחים לתערובת שלו ולתנאי הערבול והייצור שלו כך שהתוצאה המוגמרת היא בטון חזק, יציב שאפשר להשתמש בו לצרכים השונים.

קידוח בטון: הטכנולוגיה החדשנית בעולם הבנייה

קידוח בטון היא סוג של טכנולוגיה חדשנית שנועדה לקדוח ולנסר בתוך הבטון. בניית מבנים מתרחשת בימינו באופן נפוץ מאוד ובתדירות גבוהה, וזה מחייב להכיר ולהמציא טכנולוגיות חדשניות שיתאימו לצרכים האנושיים החדשים. אחת מטכנולוגיות אלה היא קידוח של בטון. קידוח הבטון מאפשר לעשות שינוי במבנה של הבטון בבית המגורים או בבניין המשרדים, כגון הוספת חדר או הריסת קיר ובניית קיר אחר במקומו. איך מבצעים קידוח בקיר בטון? כל התשובות בהמשך המאמר.

עם אלו כלים אפשר לבצע קידוח של בטון

קידוח הבטון מתבצע על ידי מסור או כלי שנקרא שרשרת יהלום. יהלום הינו חומר חזק, החומר הכי חזק שיש בטבע, ועל כן משתמשים בו כדי לנסר ולחדור מבעד לבטון מוצק וחזק ששום חומר אחר לא יכול לחדור דרכו. העבודה עם הכלים המקדחים בבטון הינה לרוב מהירה, נקייה וממוקדת, וניתן להגיע לתוצאות גבוהות כאשר בוחרים באנשי המקצוע הנכונים לעשות עבודות אלו של קידוח בטון.

איך לבחור אנשי מקצוע לקידוח בטון

חשוב לדעת מספר דברים לפני שבוחרים אנשי מקצוע לקידוח בטון. ראשית, טווח המחירים של קידוח משתנה ויכול להיות גדול מאוד, ועל כן לא כדאי לבחור בבעל המקצוע הראשון שמוצאים אלא לעשות מעין סקר שוק קטן כדי להבטיח שלא תשלמו מעבר למה שאתם צריכים. מחיר קידוח הבטון אמור להיות כמה מאות שקלים, ולא יותר מ- 1000 שקלים. גורם חשוב נוסף שחשוב לדעת הוא כמובן המקצועיות והניסיון של אנשי המקצוע שבחרתם. אתם רוצים שתתבצע עבודה נקייה, מקצועית ומהירה, ושימוש נכון בכלי העבודה, ועל כן חשוב לבדוק עם אנשי המקצוע לגבי המלצות, ניסיון וותק בתחום קידוח הבטון.

קידוח בטון: שימוש בכלים מסוכנים

חשוב לדעת כי קידוח בטון דורש שימוש בכלים מסוכנים: הציוד הנדרש הינו כבד ודורש הסמכה מיוחדת לבעל המקצוע אשר מתעסק אתו. לא רק הכלים עלולים להיות מסוכנים אלא גם סביבת העבודה: קידוח שנעשה למשל בגובה, כגון בגג, מצריך מאיש המקצוע רישיון לעבודה בגובה וביטוחים מסוימים, אשר חשוב לבדוק שיש לו אותם כאשר בוחרים להשתמש בשירותיו.

איך אפשר לדעת מתי צריך להשתמש בקידוחי בטון

לקידוח בטון שימושים רבים בכל מה שקשור לשינוי ועיצוב מבנה של בית. לדוגמה, שינוי חלוקה של חדרים: ייתכן שאתם רוצים להגדיל את מבנה הבית כך שיכיל חדרים נוספים, או לשנות את חלוקת החדרים עצמה משום שהיא מיושנת, לחלוקה חדשנית ומתאימה יותר. יתכן שאתם רוצים לחצוב פתחים בקירות כגון חלונות חדשים או דלתות נוספות. לעיתים תרצו להרוס קיר שלם או מספר קירות, כדי לשנות את המבנה של הבית. אפשר גם להרחיב את פתח עליית הגג, לשנות את מבנה הגג, ועוד.

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים אנשי מקצוע לקידוח

בטיחות אינה דבר שיש להתפשר עליו. כפי שפורט קודם לכן, השימוש בכלים הגדולים והמסוכנים דורש מקצוענות מצד אנשי המקצוע, ניסיון וותק, ביטוחים ואישורי עבודה מתאימים, שחשוב לבדוק שיש אותם לפני שבוחרים באנשי המקצוע. דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הינו פינוי פסולת: האם אנשי המקצוע שמבצעים את קידוח הבטון לוקחים אחריות על הפסולת שהם מייצרים כחלק בלתי נפרד מקידוח הבטון, והאם הם מפנים אותו כחלק מהשירות שהם מעניקים? כמו כן חשוב לשים לב שהציוד שמשתמשים בו הינו חדש, תקין, בטיחותי ומתאים לצורך קידוח בטון.

האם ניתן לבצע קידוח בטון באופן עצמאי

התשובה הפשוטה היא כן, אך זה לא מומלץ. קידוח בטון באופן עצמאי לא מאפשר לכם להשתמש בכלים כבדים ויעילים לקידוחים גדולים כגון הסרת קיר או הרחבת חלון, אלא תצטרכו להשתמש בפטישון, אשר דומה למקדחה ומיועד לבצע קידוחים קטנים מאוד בקיר. לכן, אם אתם רוצים לבצע עבודות קידוח קטנות מאוד ונקודתיות אין בעיה שתעשו זאת באופן עצמאי. לכל צורך אחר של קידוח בטון יש להשתמש בחברה מוסמכת ובאנשי מקצוע שהוכשרו לכך.

איך למצוא אנשי מקצוע לקידוח

אתם רוצים למצוא אנשי מקצוע לצורך קידוח בבטון אך לא יודעים מאיפה להתחיל? ראשית מומלץ לכתוב באינטרנט ולהיעזר במנוע החיפוש גוגל כדי למצוא אנשי מקצוע שמבצעים קידוח בטון. תוכלו להיכנס לאתרים השונים ולהתרשם מהשירות שהם מציעים, ליצור איתם קשר כדי לקבל הצעות מחיר ולראות המלצות. ייתכן גם שתגיעו אל אנשי מקצוע שעוסקים בקידוח דרך המלצות של אחרים וללא שימוש באינטרנט. אם אדם קרוב שאתם סומכים אליו המליץ לכם על חברה מסוימת תוכלו להתבסס על המלצה זו ולהיעזר בה כשאתם בוחרים את מי אתם רוצים לשכור כדי לבצע את קידוחי הבטון.

כמה חברות של קידוח בטון כדאי להשוות לפני שעושים את הבחירה הסופית

לאחר שחיפשתם ובדקתם ייתכן שתגיעו למצב שיש בידיכם מספר גדול של אנשי מקצוע ואינכם יודעים לבחור מתוכם את מי לשכור לצורך קידוח הבטון. במקרה כזה כדאי להתחשב במספר גורמים: ראשית, הגורם הכספי. אין סיבה שתשלמו אלפי שקלים על קידוח בטון אלא אם כן מדובר בעבודות גדולות מאוד. בכל מקרה אחר, כדוגמת בית פרטי, המחיר לא אמור לעלות על כמה מאות שקלים. כך שאם יש חברות שדורשות מחיר יקר מדי, הורידו אותם מהמשוואה. שנית, בחנו את המפרט של העבודה שחברות הקידוח מציעות לכם, באילו כלים הן משתמשות ובאלו טכניקות. תוכלו ללמוד מכך על המקצועיות של אנשי המקצוע ולעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם

עבודות קידוחים וניסורים

עבודות בטון יכולות לכלול הריסה מוחלטת של מבנה או של קירות הבטון, או קידוחים וניסורים בקיר הבטון לצרכים מסוימים. אחד הצרכים הפופולאריים כולל למשל קידוח למטרת פעירת חלון או דלת בחדר בטון. עבודה כזו דורשת דיוק מירבי וסימטריות מוחלטת, ועניין זה אינו דבר פשוט. יחד עם זאת, כאשר מבצעים את העבודה בצורה הנכונה והמתאימה, ניתן להגיע לתוצאות מדויקות להפליא, באופן סימטרי ונקי.
קידוחי בטון אפשריים כמעט לכל צורך. ניתן לקדוח חורים עגולים בקטרים שונים, וצורות גיאומטריות נוספות (ריבועים או מלבנים למשל עבור חלונות) בצורה מדויקת ביותר. את הקידוח אפשר לבצע בקירות בטוןתקרות בטון, רצפות, ואלמנטים נוספים עשויים בטון כגון עמודים. את הקידוחים ניתן לבצע בכל קוטר ללא הגבלה בעובי הקיר, הרצפה או התקרה.

קידוח איכותי של בטון 

כבכל שירות, גם שירות של ניסור ביטון או קידוח בטון, חייב להיות איכותי ומקצועי. מדובר בעבודה פיזית הכוללת גם לא מעט מחשבה ותכנון מאחוריה. צריך לתכנן מה קודחים, איפה קודחים, לאיזה צרכים ומטרות, ולפי זה לבצע את העבודה. לאחר ביצוע התוכנית ורישומה, יש לבצע את הפעולה באמצעות הכלים המתאימים (למשל מקדח יהלום), המומחיות, הידע והניסיון הטובים ביותר לצורך העבודה. כדי להיות בטוחים שאתם עובדים עם טובי המומחים, מומלץ להתעניין באנשי מקצוע בתחום, לשמוע המלצות וכמובן לשמוע מאיש המקצוע עצמו את תוכנית הפעולה שלו, מהו השירות שהוא מעניק, וכמובן גם את המחיר.

כמה עולה קידוח בקיר בטון

מחיר של קידוח בטון משתנה בהתאם לצרכים ולמטרות. ניסור בטון הכולל הריסה מוחלטת של הקיר שונה במחירה מקידוח מדויק בקיר בטון. כמו כן, הריסה של קיר אחד דינה שונה מהריסה של מבנה שלם. גם גודל המטרה לקידוח באה בחשבון וזמן העבודה הנדרש לשם הריסת קיר בטון או קידוח בקיר בטון. בכל מקרה, כדאי לערוך השוואות ולקבל הצעת מחיר מכמה אנשי מקצוע. זכרו! חשוב לחסוך, אבל יש להיזהר. לעיתים החיסכון נובע מאיכות ירודה או שירות גרוע. עדיף תמיד להשקיע קצת יותר ולקבל את השירות הטוב ביותר ואת העבודה המוצלחת ביותר. גם כשמדובר בעבודות של קידוחי בטון, חשוב להיות צרכנים נבונים ואחראיים.

 
Picture of נתנאל זכאי

נתנאל זכאי

ב- Nisur4u אנו מתמחים בכל סוגי עבודות ניסור בטון, קידוחי יהלום בבטון וחיתוך מדוייק בבטון. אנו שמים דגש על בטיחות, יעילות ומקצועיות בכל פרויקט תוך הקפדה על תכנון מקדים ויסודי של אופי העבודה לה אנו נדרשים.

באותו הנושא:

קבל הצעת מחיר עכשיו

z rony
z rony
17:12 04 Oct 23
ביצעו עבודה אצלנו צוות אדיב היה לנו בלת"ם שלא קשור לצוות וגילו סבלנות והתחשבות
ישראל שליבו
ישראל שליבו
18:05 26 Sep 23
אלופים
חגי לזר
חגי לזר
18:59 25 Sep 23
ביצעו אצלי עבודה הריסה אין מילים חברה מקצוענים ואמינים
הכל לבית שער בנימין
הכל לבית שער בנימין
07:48 05 Sep 23
אלופים
Rotem Gana
Rotem Gana
18:41 22 Nov 21
חברה תותחים אלופים ומקצועיים! ממליצה בחום!
Shlomo Man
Shlomo Man
18:34 22 Nov 21
צוות מקצועי, אמינים ביותר בעלי יחסי אנוש מעולים. תודה על הכל!
Eliad Friedman Green
Eliad Friedman Green
21:08 29 Oct 21
עשו עבודה נהדרת, יחסי אנוש נהדרים
Ika Iosub
Ika Iosub
17:53 13 Jun 21
שירות מעולה ממליצה בחום
Misha Simkhis
Misha Simkhis
09:59 23 May 21
אני מאוד מרוצה מהעבודה. העבודה נעשתה במהירות ובאיכות. לא נשאר לכלוך. תודה.
amit Y
amit Y
18:15 12 Apr 21
ביצעו עבודת ניסור מעקה אצלי בבית. עבדו עד מאוחר כי הבטיחו לסיים באותו יום.עבדו בצורה בטיחותית וניקו את כל המרפסת בגמר... העבודה.קראו עוד
הילה ישר
הילה ישר
10:08 07 Apr 21
עבודה מקצועית, אמינות, צוות נחמד, עובד במהירול ויעילות.נעזרתי בשירות פעמיים.
אבינועם גרשוני
אבינועם גרשוני
20:42 30 Mar 21
הזמנתי את החברה לניסור גגות פילרים וגג חנייה. עומדים בזמנים. מדוייקים. שומרים על בטיחות. עובדים בלי לחץ. אדיבים. מאירי... פנים. מחירים שחבל על הזמן (ואני מנהל רכש במקצועי). מה עוד צריך הבן אדם לבקש ? אין עליהם ומודה להם על עבודה קשה.קראו עוד
אביחי כברה
אביחי כברה
15:37 05 Jan 21
מקצוענים ואמינים!!! חווית שירות מצויינת!!!
dina zakhai
dina zakhai
15:18 05 Jan 21
ישרים ונחמדים
שירה גואטה
שירה גואטה
17:42 04 Jan 21
אלופים
אלי בר
אלי בר
14:02 04 Jan 21
אביעד מנהל צוותמקצועי, אמין, שרותי. שעומד בזמנים. ובמחירים הוגנים
Eliran Sahrai
Eliran Sahrai
09:04 04 Jan 21
יוסי אסייג
יוסי אסייג
19:32 03 Jan 21
Aviad K
Aviad K
07:10 17 Feb 20
ניסור פור יו
ניסור פור יו
06:53 17 Feb 20
הביקורות הבאות
js_loader