logo nisury goog 01
0546-585-787

הריסת מבנים בעפולה

ניסור בטון ביהלום מכל הסוגים ובכל גודל רצוי

חברה לביצוע עבודות ניסור בטון מדוייקות ללא סדקים ופגיעה במבנה

הריסת מבנים בעפולה

עם התקדמות הטכנולוגיה בימינו עולה וגובר הצורך להמציא ולחדש שיטות בנייה או הריסת מבנים בעפולה. בישראל שנת 2021 קיימים מבנים רבים אשר ככל שחולף הזמן גובר הצורך להחליף אותם או להרוס אותם אם הם חסרי שימוש.

כיצד מבצעים הריסה של מבנים? אלו סוגי מבנים ניתן להרוס? מדוע יש צורך לבצע הריסת מבנים בעפולה? כל אלו שאלות שחשוב לתת עליהן את הדעת, והתשובות המלאות לשאלות אלו יפורטו בהמשך המאמר, לטובת מי שרוצה לבצע הריסת מבנים או תוהה מה הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת.

חשוב להכיר לעומק את הדרישות המקצועיות הנוגעות להריסת מבנים בעפולה: מה היא הדרך הבטיחותית ביותר לעשות זאת ובאלו גורמים חשוב להתחשב כאשר בוחרים איש מקצוע לצורך הריסת מבנים. לסיום, נסכם את הנקודות החשובות שצריך להכיר בנוגע להריסת מבנים.

על מבנה ועל מבנים – הריסת מבנים בעפולה

בישראל שנת 2021 קיימים מבנים רבים מסוגים שונים: בתי מגורים למשל, מיועדים למגורים של אנשים ויש בהם מספר חדרים הנועד לאכלס משפחה או שותפים. בניינים הינם בתי מגורים אשר נבנים לגובה במטרה לאכלס כמה שיותר אנשים בצורה יעילה. ישנם גם מבנים המיועדים למשרדים, למרחבי עבודה משותפים, יש מבנים המיועדים למוסדות גדולים כגון בתי ספר, ארגונים ועוד. קצרה היריעה מלפרט את כל סוגי המבנים הקיימים, וברור כי מבנה שהיה רלוונטי אולי לפני- 50 שנים לא בטוח רלוונטי היום, ויש צורך להרוס אותו. מה עושים במצב כזה? כל התשובות, בהמשך.

לקום מההריסות: להרוס את מה שבנוי

הריסת מבנים בעפולה הינה פתרון מסוים לצורך שעולה, לפיו יש להיפתר באופן מידי ממבנה כלשהו בשל סיבות שונות. הסיבות שיכולות להיות שבגללן יש צורך להרוס מבנה הינן רבות ומגוונות. להלן רשימה חלקית של סיבות אלו להריסת מבנים בעפולה:

  1. סיבה הנדסית
  2. סיבה כלכלית
  3. סיבה פוליטית
  4. סיבה צבאית
  5. סיבה פלילית

 

לגבי ההבדלים בין הסיבות והפירוט המלא של כל אחת מהן, יפורט בהמשך המאמר.

הריסת מבנים בעפולה

סיבה הנדסית להריסת מבנים בעפולה

אם וכאשר המבנה שנבנה הינו ישן, מסוכן ולא תקין מבחינה בטיחותית, ייתכן כי אף הוא מהווה מפגע ציבורי המסכן את ציבור האנשים הנמצאים בקרבתו או בתוכו. אם זה המצב, יש ליזום הריסת מבנים בעפולה מתוכננת כדי למנוע מצב מסוכן מאוד שאף עלול לפגוע בחיי אדם, בו המבנה יקרוס באופן טבעי וחס וחלילה יפגע באנשים או במבנים אחרים בקרבתו.

סיבה כלכלית להריסת מבנים בעפולה

ייתכן כי ישנו מבנה קיים אשר הריסתו תאפשר בנייה של מבנה חדש יותר או גדול יותר על אותה הקרקע, מה שיביא ליתרון כלכלי ולרווח כלכלי משמעותי למי שמעוניין לבצע את הריסת המבנים ולבנות מבנים חדשים. ישנו תהליך אשר נקרא התחדשות עירונית, אשר לפיו, יש לבצע התערבות אקטיבית בתוך אזור עירוני מוזנח, מדורדר או ריק, כדי להפוך אזור זה לרקמה עירונית פעילה.

סיבה פוליטית להריסת מבנים בעפולה

ייתכן כי קיים במדינה כלשהי משטר דיקטטורי, אשר השליט הדיקטטור יחליט להרוס מבנים מסוימים במדינה אשר שייכים למתנגדי השלטון שלו. במאות השנים האחרונות ולאורך ההיסטוריה כולה ישנן דוגמאות רבות להריסת מבנים בעפולה אשר נערכו עקב מהפיכות מסוגים שונים. במסגרת מהפיכות אלו פעמים רבות מעודדים להרוס את סמלי המשטר שרוצים להדיח, ומובן למה סיבה זו היא פוליטית בעיקרה.

סיבה צבאית להריסת מבנים בעפולה

סיבה נוספת להריסת מבנים בעפולה הינה סיבה צבאית. במיוחד במדינה מוכת מלחמות כמו מדינת ישראל, בשנים האחרונות עלה הצורך להרוס מבנים אם בשל עונש מסוים על מעשה טרור או כדי לייצר הרתעה נגד פעולות טרור שונות. במקרה זה הצבא או המשטרה אחראים לבצע את הריסת המבנים.

הריסת מבנים בעפולה

סיבה פלילית להריסת מבנים בעפולה

סיבה אחרונה לביצוע הריסת מבנים בעפולה הינה סיבה פלילית, ייתכן כי המבנה שמיועד להריסה נבנה בצורה לא חוקית ויש להרוס אותו בשל כך. במקרה כזה המשטרה תהיה אחראית על הריסת המבנה.

שיטות שונות להריסת מבנים בעפולה: אילו שיטות יש?

אם וכאשר מחליטים כי יש סיבה מוצדקת מספיק כדי לבצע הריסת מבנים בעפולה חשוב לדעת ולהכיר את שיטות הריסת המבנים השונות שקיימות. בין אם מדובר בפירוק מן היסוד, בהנפה וניסור או בהריסה עם כלים מכניים, השיטות השונות מותאמות בהתאם לצורך הספציפי של הריסת המבנה עצמו. להלן מפורטות מספר שיטות של הריסת מבנים בעפולה:

  1. פירוק יסודי
  2. הנפה וניסור
  3. הריסה עם כלים מכניים
  4. פיצוץ מבנים
  5. הריסת פנים מבנה

כעת נפרט לגבי כל שיטה: פרטיה והשוני שלה לעומת שיטות הריסת מבנים בעפולה אחרות.

פירוק יסודי

בשיטת הריסת מבנים בעפולה זו, מבצעים פירוק יסודי ועדין באופן יחסי של רכיבי הבניין, וברוב הפעמים עושים זאת כדי לעשות שימוש חוזר ברכיבים אלו בעתיד. חשוב להכיר כי יש מבנים שלא ניתנים לפירוק, כגון מבני בטון חזקים אשר הרכיבים הבסיסיים שלהם מצויים בתערובת של יציקה אחת. לעומת זאת, רכיבי בניין שכן ניתנים לפירוק בשיטת הפירוק היסודי הינם לבנים, פלדה, רעפים, צינורות ועוד. רכיבי פלדה קל במיוחד לפרק משום שמדובר בחומר קל להתכה וליציקה.

הנפה וניסור

בשיטת הריסת מבנים בעפולה של הנפה וניסור, מפרקים את המבנה לגורמים ומניפים את חלקיו לקרקע: החלקים אשר מיועדים לניסור נקשרים למנוף ומיד לאחר מכן מנוסרים. שיטה זו נחשבת לבטוחה מאוד ולמורכבת למדי, ויתרונה המרכזי הוא שבזכות שיטה זו המבנה שומר על יציבותו ולא מצוי בסכנת קריסה או התפוררות.

הריסת מבנים בעפולה

הריסה בכלים מכניים

בשיטת הריסת מבנים בעפולה זו, משתמשים בציוד מכני הנדסי כגון דחפורים, מחפרים וכדורי הריסה. שיטת הריסת מבנים בעפולה זו טובה לצרכי הריסת מבנים בעפולה בעלי יותר מקומה אחת, אך לא יותר מ- 4 קומות. על ידי שיטת הריסה זו רוב המבנה הופך לפסולת משום שהציוד המכני שהורס אותו הינו גדול וכבד. הפסולת מפונה מאתר ההריסה.

פיצוץ מבנים

מדובר בשיטת הריסת מבנים בעפולה מסוכנת ומסובכת ביותר. על כן, לרוב לא מבצעים אותה ומשתמשים בשיטות אחרות, וכאשר כן מבצעים אותה מדובר בפעמים בודדות ונדירות כאשר אופי וגודל המבנה מחייב שימוש בשיטה זו. שיטה זו, פשוטה כמשמעה, גורמת למבנה להיהרס ולקרוס כליל על ידי פיצוצים מבוקרים אשר מחריבים את הבניין מיסודותיו.

הסכנות הטמונות בשיטת פיצוץ מבנים

שיטת פיצוץ המבנים הינה מסוכנת למדי משום שכאשר מדובר במבנה שנמצא בסביבה עירונית יש נזק סביבתי רב אשר נגרם לרכוש, לאנשים הסובבים במקום ולמבנים אחרים. ישנה עננת אבק גדולה אשר מהווה מטרד רציני, בנוסף לא מן הנמנע שחלקי מבנה סמוכים יהרסו גם הם או יקרסו בשל ההדף ועוצמת הפיצוץ. שיטה זו כל כך מסוכנת עד שיש צורך באנשי מקצוע מוסמכים מהמעלה הראשונה כדי שיבצעו אותה.

הריסת פנים מבנה

שיטת הריסת מבנים בעפולה זו היא השיטה האחרונה שנפרט במאמר זה. בשיטה זו, יש שני סוגים עיקריים: הריסת קירות פנימיים שאינם חלק משלד הבניין, והריסה מלאה של פנים המבנה כולל השלד. בדרך כלל ישתמשו בסוג הראשון כדי לבצע שיפוץ ועיצוב פנים, וישתמשו בסוג השני אם יש צורך לשמר מבנה בעל חשיבות היסטורית למשל. שיטת הריסת מבנים זו הינה פשוטה למדי ונעשית בכלים ידניים מוכרים כגון מסור, לום, פטיש ופטיש אוויר ("קונגו"). הסכנות של שיטת הריסת מבנים בעפולה זו הינן פחותות ביחס לשיטות אחרות והיא נחשבת לשיטה בטוחה.

כיצד בוחרים איש מקצוע לביצוע הריסת מבנים בעפולה?

לאחר שהבנו אילו שיטות יש להריסת מבנים בעפולה ומה חשוב להכיר בכל שיטה ושיטה, נותר להבין כיצד בוחרים איש מקצוע אשר יבצע עבורנו את הריסת המבנים. גורמים חשובים מעורבים בהחלטה זו, משום שלא כל שיפוצניק או קבלן יכול לבצע הליכים של הריסת מבנים בעפולה. אז איך מבצעים החלטה זו? כל התשובות, בהמשך.

הסמכות מקצועיות, ניסיון והמלצות: א' ב' בבחירת איש מקצוע להריסת מבנים בעפולה

תמיד כאשר ניגש לבחור איש מקצוע לכל צורך שהוא נרצה לוודא שיש בידיו הסמכות מקצועיות לצורך ביצוע העבודה שאנו רוצים. בין אם מדובר בשרברב או במתקן מזגנים, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר באיש מקצוע המומחה להריסת מבנים בעפולה. חשוב לבקש לראות את הסמכותיו המקצועיות שעבר, תעודות, ועוד. בנוסף, כדאי לברר עם איש המקצוע לגבי הניסיון והוותק שיש לו בתחום, משום שנעדיף להפקיד עבודה זו של הריסת מבנים בעפולה בידי אדם מומחה שיוכל לייעץ לנו ולתת לנו טיפים מניסיונו העשיר, על פני אדם שנכנס לתחום רק לפני חודש ועוד לא יודע מימינו ומשמאלו. ולבסוף, כדאי לבחור במישהו שיש לגביו המלצות, בין אם מחברים ובין אם מהאינטרנט. מה יגידו עליו אנשים ששכרו את שירותיו והאם התרשמו ממנו לטובה? כל אלו שאלות ופרטים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים איש מקצוע להריסת מבנים בעפולה.

תהליך הריסת המבנים: מההתחלה ועד הסוף

ראשית, יש לבחור את איש המקצוע לפי השיקולים שפירטנו קודם לכן. לאחר בחירת איש המקצוע המתאים הוא אמור להגיע אליכם לפני ביצוע הריסת המבנים עצמה, כדי להתרשם בשטח מהמבנה שיש להרוס ולהתאים את שיטת ההריסה בהתאם לסוג וגודל המבנה ובהתאם לצרכי הלקוח. לאחר ביצוע פגישת היכרות זו איש המקצוע אמור לתת לכם הצעת מחיר ותוכלו להתחיל לדבר על תאריכים לביצוע הריסת המבנים. בתאריך המיועד תתקיים הריסת המבנים, וזה הכל: הגעתם למנוחה ולנחלה!

הריסת מבנים בעפולה

הריסת מבנים בעפולה: איך יודעים באיזו שיטה להשתמש?

ראשית, חשוב לקרוא ולהעמיק לגבי הריסת מבנים בעפולה. כך תוכלו לדעת שאתם לא תלויים באופן בלעדי בידע של איש המקצוע ששכרתם אלא שגם לכם יש את הידע איזו שיטה כדאית לשימוש בעת הריסת המבנים. ניתן לחפש את המידע באינטרנט או להיעזר במידע שנכתב במאמר זה. ניתן כמובן גם להיעזר בהמלצותיו של איש המקצוע שבחרתם, הוא זה שבסופו של דבר יודע ומבין, והוא זה שיבצע את הריסת המבנים עבורכם.

הריסת מבנים בעפולה היא פעולה הנדרשת פעמים רבות לשם חידוש מבנים, או מניעת סכנת התמוטטות במבנים רעועים. בכל מצב של הריסת מבנה יש לקחת בחשבון כי בתוך המבנה קיימים אלמנטים מבטון כמו עמודיםכלונסאותקירות ואולי אפילו חדרים שלמים מבטון, הדורשים טיפול מעט שונה מהריסה של קירות לבנים רגילים.

מדוע להרוס מבנה?

כאמור, הריסת מבנים בעפולה מקורה מסיבות שונות. במקרים רבים הצורך להרוס מבנה נובע מהצורך לבנות מבנה חדש, בטוח ומודרני יותר. לעיתים מדובר בהריסת חלק מהמבנה או חלקים מסוימים במבנה, אשר יאפשרו חידוש או שיחזור של המבנה. ישנם מקרים בהם הריסת מבנים בעפולה מתחייבת בשל הסכנה לציבור אותה מהווה המבנה. לעיתים הורסים מבנים בשביל להכשיר את הקרקע לצרכים שונים כמו בנייה מחודשת, הכשרת קרקע חקלאית ועוד.

איך הורסים מבנה בצורה הבטוחה והיעילה ביותר

הריסת מבנים בעפולה נשמעת לעיתים כפעולה פשוטה וחסרת מאמץ מיוחד – פשוט מגיעים והורסים. אולם בפועל מדובר בפעולה קצת יותר מורכבת, ונדרשת חברה מקצועית בתחום המתמחה בהריסת מבני בטון. במבנה ישנם קירות בטון, יסודות מבטון, וחומרים נוספים המקשים על המלאכה. כדי לעשות זאת בצורה הבטוחה והיעילה ביותר כדאי לחפש את החברה המנוסה והמומחית בתחום, שיכולה לבצע הריסת מבנים בעפולה כולל קידוח בטוןקידוח כלונסאות וכד' עבור כל מבנהקירעמוד מבטון, בכל מבנה שהוא. חברה כזו משתמשת בציוד המקצועי ביותר, בצוות עובדים מנוסה ומיומן, ובמוניטין שאינו מוטל בספק.

קידוחי בטון מתקדמים

הריסת מבנים בעפולה מחייבת שימוש באמצעים חודרי ביטוןקידוח בטון או ניסור בטון הינה פעולה המחייבת את הכלים והידע הרלוונטיים, וכמובן את המכשור המתאים לצורך פעולה זו. הריסת מבנים בעפולה מבטון דורשת כלים ומכשירים מתאימים לקדיחה בבטון אשר יכולים להרוס את הקיר בצורה שתהיה בטוחה, חלקה, ונקייה. חשוב להקפיד כמובן על איכות המכשירים כמו על איכות העבודה, על מנת לבצע את הפעולה על הצד הטוב ביותר. כדאי לזכור כי ישנם מבנים מסובכים ומורכבים יותר להריסה ויש דרכי טיפול שונות המאפשרות הריסת מבנים בעפולה מבלי לגרום נזק לסביבה או למבנים אחרים סמוכים.

הריסת מבנים בעפולה

הריסת מבנה בעפולה בתוך מבנה

במקרים מסוימים נדרשת הריסה של מבנה בתוך מבנה. זוהי פעולה מורכבת ועדינה יותר, בעיקר אם מדובר במבנה בטון בתוך מבנה רגיל. לשם כך כדאי להשתמש במסורים ייעודיים לכך כגון מסור יהלום, כדי להגיע לתוצאות הרצויות מבלי לפגוע במבנה החיצוני.

בטיחות מעל הכל

הריסת מבנים בעפולה היא פעולה פיזית הכוללת בטוחה סיכונים שונים למבצעי הפעולה. כדי להימנע ממפגעים בטיחותיים ולשמור על בטיחות העובדים, יש להשתמש בכל אמצעי הבטיחות, ולהפקיד על מכשור איכותי ומתקדם, ונהלי עבודה רלוונטיים. כמו כן, בעת הריסת מבנים בעפולה חשוב ליידע את הציבור ולהרחיקו מאזור העבודה. חברה מקצועית ומיומנת שמה לנגד עיניה את בטיחות העובדים ואת בטיחות הציבור בכל הקשור בהריסת מבנים בעפולה ובקידוחים שונים.

לסיכום

במאמר זה נכתב על אודות הריסת מבנים בעפולה. ראשית פירטנו את הסיבות הקיימות להריסת מבנים בעפולה: הנדסית, כלכלית, פוליטית, פלילית וצבאית. חשוב להכיר את הסיבות להריסת מבנים בעפולה לפני שניגשים לבצע עבודה מסוג זה. לאחר מכן, פורט לגבי השיטות השונות של הריסת המבנים, האם הן בטיחותיות, לאלו מבנים וצרכים כל אחת מיועדת ומה הסיכונים שיש בשיטות אלו. ולבסוף, המלצנו על הדרך בה יש לבחור איש מקצוע לביצוע מלאכת הריסת המבנים: בדקו את ההסמכות המקצועיות שלו, בררו לגבי הניסיון והוותק ואל תתפשרו על הצעת מחיר ראויה והוגנת. חשוב לקרוא ולהעמיק לגבי נושא הריסת המבנים כדי שגם לכם יהיה ידע ובסיס מקצועי כלשהו ולא רק לבעל המקצוע. זכרו כי אתם לא לבד וכי כל המידע לגבי הריסת מבנים בעפולה שאתם רוצים לדעת נמצא בהישג יד, על ידי חיפוש פשוט באינטרנט. בהצלחה

Picture of נתנאל זכאי

נתנאל זכאי

ב- Nisur4u אנו מתמחים בכל סוגי עבודות ניסור בטון, קידוחי יהלום בבטון וחיתוך מדוייק בבטון. אנו שמים דגש על בטיחות, יעילות ומקצועיות בכל פרויקט תוך הקפדה על תכנון מקדים ויסודי של אופי העבודה לה אנו נדרשים.

באותו הנושא:

קבל הצעת מחיר עכשיו

z rony
z rony
17:12 04 Oct 23
ביצעו עבודה אצלנו צוות אדיב היה לנו בלת"ם שלא קשור לצוות וגילו סבלנות והתחשבות
ישראל שליבו
ישראל שליבו
18:05 26 Sep 23
אלופים
חגי לזר
חגי לזר
18:59 25 Sep 23
ביצעו אצלי עבודה הריסה אין מילים חברה מקצוענים ואמינים
הכל לבית שער בנימין
הכל לבית שער בנימין
07:48 05 Sep 23
אלופים
Rotem Gana
Rotem Gana
18:41 22 Nov 21
חברה תותחים אלופים ומקצועיים! ממליצה בחום!
Shlomo Man
Shlomo Man
18:34 22 Nov 21
צוות מקצועי, אמינים ביותר בעלי יחסי אנוש מעולים. תודה על הכל!
Eliad Friedman Green
Eliad Friedman Green
21:08 29 Oct 21
עשו עבודה נהדרת, יחסי אנוש נהדרים
Ika Iosub
Ika Iosub
17:53 13 Jun 21
שירות מעולה ממליצה בחום
Misha Simkhis
Misha Simkhis
09:59 23 May 21
אני מאוד מרוצה מהעבודה. העבודה נעשתה במהירות ובאיכות. לא נשאר לכלוך. תודה.
amit Y
amit Y
18:15 12 Apr 21
ביצעו עבודת ניסור מעקה אצלי בבית. עבדו עד מאוחר כי הבטיחו לסיים באותו יום.עבדו בצורה בטיחותית וניקו את כל המרפסת בגמר... העבודה.קראו עוד
הילה ישר
הילה ישר
10:08 07 Apr 21
עבודה מקצועית, אמינות, צוות נחמד, עובד במהירול ויעילות.נעזרתי בשירות פעמיים.
אבינועם גרשוני
אבינועם גרשוני
20:42 30 Mar 21
הזמנתי את החברה לניסור גגות פילרים וגג חנייה. עומדים בזמנים. מדוייקים. שומרים על בטיחות. עובדים בלי לחץ. אדיבים. מאירי... פנים. מחירים שחבל על הזמן (ואני מנהל רכש במקצועי). מה עוד צריך הבן אדם לבקש ? אין עליהם ומודה להם על עבודה קשה.קראו עוד
אביחי כברה
אביחי כברה
15:37 05 Jan 21
מקצוענים ואמינים!!! חווית שירות מצויינת!!!
dina zakhai
dina zakhai
15:18 05 Jan 21
ישרים ונחמדים
שירה גואטה
שירה גואטה
17:42 04 Jan 21
אלופים
אלי בר
אלי בר
14:02 04 Jan 21
אביעד מנהל צוותמקצועי, אמין, שרותי. שעומד בזמנים. ובמחירים הוגנים
Eliran Sahrai
Eliran Sahrai
09:04 04 Jan 21
יוסי אסייג
יוסי אסייג
19:32 03 Jan 21
Aviad K
Aviad K
07:10 17 Feb 20
ניסור פור יו
ניסור פור יו
06:53 17 Feb 20
הביקורות הבאות
js_loader